Marka Başlatma Planı

9.900,00

Marka Başlatma Planı, marka isminin belirlenmesi, logo tasarımı, “.com” alan adı uzantıları ve tescillenebilirlik kontrolleri ile markaların sağlam temeller üzerinde başlatılmasını sağlar.

Cube And Business Marka Başlatma Planı’nı liste hali ile hemen sipariş edebilir yada teklif formu ile özel yapılandırılmış bir plan için teklif isteyebilirsiniz.

Açıklama

1) Marka İsminin Belirlenmesiİlk adımda nelere dikkat ediliyor?

Etkili, mümkün olduğunca kısa ve akılda kalır isim alternatifleri üzerinde çalışılır. Tescillenebilirlik kontrolü yapılır. Marka tescillenebilirliği hiç bir zaman kesin değildir; ancak yapılan ön araştırmalar ile tescillenebilirlik olasılığı daha yüksek markalar üretilebilir.

Marka ismi “.com” alan adı uzantısının müsaitlik durumu kontrol edilir. “.com” alan adı uzantıları en eski ve kabul görmüş alan adı uzantılarıdır. Sunulan alternatiflerde “.com” alan adı uzantısının alınabilir olması tercih edilir. Sosyal platformlarda marka isminin kullanıcı adı olarak alınabilirlik durumu araştırılır, müsait kullanıcı adı olan alternatifler tercih edilir.

2) Logo Tasarımıİkinci adımda nelere dikkat ediliyor?

2017 ve sonrasında logolarda global trend iki boyutlu, sade ve şık görünüşlere evrilmiştir. Cube And Business ürettiği bütün logolarda bu global trende uygun logolar tasarlar. Özgünlük, isme uygunluk, dikkat çekicilik ve akılda kalırlık tasarım boyunca göz önünde bulundurulan unsurlardandır.

3) Alan Adı KaydıÜçüncü adımın kapsamı neler?

“Markanız.com” alan adı kaydı yapılır. Sosyal platformlarda marka ismini kullanıcı adı olarak rezerve edilir. Alan adı kaydı masrafları ve yıllık yenileme ücretleri Marka Başlatma Planı liste fiyatlandırmasına dahil değildir.

4) Marka Tescil İlk Başvuru DanışmanlığıDördüncü adımın kapsamı neler?

Markanın ismi ve logosu ile beraber Türk Patent ve Marka Kurumu’na resmi başvuru gerçekleştirilir.

Marka tesciline itiraz gelmesi durumunda, itiraz başvuru sahibine bildirilmeden önce Cube tarafından tespit edilir. İtiraz evrağı Cube And Business çözüm ortağı Patent/Hukuk kuruluşlarından birinine devredilir.Markaya Cube çözüm ortağı patent/hukuk kurumlarından vekil atanır, itiraza karşı görüş savunması yazılır. – Savunma masrafları Marka Başlatma Planı liste fiyatlandırmasına dahil değildir.

 

Ayrıca Keşfedin: Cube And Business 360 >

Ek bilgi

Marka Başlatma Planı

Alan Adı Kayıt, Logo Tasarım, İsim Geliştirme